GDATA

Dlaczego nie potrzebujesz antywirusa?

Darmowy antywirus vs. G DATA | Statystyki

Czym jest antywirus?

Oprogramowanie komputerowe, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie złośliwego oprogramowania. Aktualnie jest to najczęściej jedna z funkcji pakietu chroniącego.


Dlaczego nie potrzebujesz antywirusa? Wirusy, konie trojańskie, robaki internetowe itp. to specyficzna grupa programów, bynajmniej nie użytkowych. Malware (malicious = złośliwy + software = oprogramowanie), to ogólnie przyjęte określenie zbiorcze na programy, które w złej intencji udostępniają, zmieniają lub usuwają dane zarażonego komputera. Są zazwyczaj niewielkie, co utrudnia ich wykrycie, ale w kodzie zawierają funkcje i polecenia mogące zaszkodzić właścicielowi zarażonego komputera – od szpiegowania i przechwytywania danych osobistych po usuwanie plików z dysku. Obok 20 powodów, które udowadniają, że wcale nie potrzebujesz ochrony przed zagrożeniami w Internecie.

Darmowy antywirus vs. G DATA

wykrywa tylko znane wirusy na podstawie baz sygnatur  proaktywna ochrona
brak wsparcia technicznego doświadczona kadra Działu Wsparcia Technicznego
brak wpływu na częstotliwość skanowania skanowanie może być uruchamiane ręcznie przez użytkownika lub automatycznie, zgodnie z ustalonym harmonogramem
ograniczone funkcje maksymalne bezpieczeństwo bez wpływu na wydajność
tylko podstawowa ochrona Firewall, AntiSpam, AntiPhishng
brak najświeższych bazy sygnatur cogodzinne aktualizacje baz sygnatur
pobieranie niechcianych programów podczas instalacji  instalowanie tylko i wyłącznie składników oprogramowania
 brak ochrony bankowości BankGuard – ochrona bankowości i zakupów online

Na co należy uważać przy wyborze oprogramowania komputerowego?

Detekcja

Jest to najważniejszy czynnik przy wyborze nowego oprogramowania antywirusowego. Od niego zależy jak szybko i jak dużo wirusów może odnaleźć program. Powinniśmy wybierać zawsze najwyższy poziom ochrony.

Warstwowa ochrona

Zamiast korzystać z pojedynczego typu zabezpieczeń, nowoczesne rozwiązania wymagają zatem wielu modułów, które współpracują ze sobą dostarczając wielowarstwową ochronę.

Polityka prywatności

Programy antywirusowe wzbudzają w nas wiele zaufania. W końcu mają chronić nasz komputer. Przekonajmy się, że dostawca będzie chronił nasze pliki w sposób bezpieczny, etyczny i odpowiedzialny, a co najważniejsze, że nie będą znajdować się na serwerach poza Unią Europejską.

Użyteczność

Najważniejsze, aby oprogramowanie chorniące nasz sprzęt, było proste i intuicyjne w obsłudze. Ustawienia powinny być dostosowane do naszych mozliwości, a pomoc techniczna w języku polskim. Program powinien być dostępny dla każdego użytkownika.

Funkcje

Warto wcześniej porównać oferty oprogramowania na rynku, sprawdzić ich funkcję i zastanowić się, z których będziemy korzystać.


Oprogramowanie G DATA spełnia wszystkie warunki!


Odrobina statystyki


Przekonaj się z G DATA!